Mapa
Zamknij
  Monopol
Pokaż na mapie
Informacje o hotelu
Lokalizacja
Adres:  Katowice, Ul. Dworcowa 5

Pięciogwiazdkowy hotel Monopol usytuowany jest w samym sercu Katowic u zbiegu ulic Dworcowej i Dyrekcyjnej. Odnowiony i całkowicie zrekonstruowany ponownie został otwarty jesienią 2003 r. Oryginalny wystrój i eleganckie wnętrza tworzą wyjątkowy nastrój przywołując klimat lat trzydziestych XX w.

Zakwaterowanie
Hotel posiada 108 pokoi, w których znajdą Państwo najszlachetniejsze materiały, subtelne dekoracje, egzotyczne drewno, orientalne dywany, naturalne jedwabie oraz najlepszej jakości marmury użyte do wystroju wnętrz. Wszystkie te elementy podkreślają wyjątkowość Hotelu Monopol. We wszystkich pokojach jest nieodpłatny dostęp do Internetu (sztywne łącze), podłoga w łazienkach jest podgrzewana. Dla podwyższenia komfortu pobytu Gości, w pokojach typu superior, junior suite oraz apartament znajduje się ekspres do kawy Nespresso (usługa w ramach oferty minibar).
Wyposażenie
Po pracowitym dniu pełnym wrażeń zachęcamy Państwa do oddania się relaksowi w Hotelowym Wellness & SPA, w podziemiach Hotelu Monopol, gdzie na powierzchni ponad 2000m2 czeka basen, sauna sucha, kompleks fitness, a także centrum odnowy biologicznej.
Na wyjątkowe zakupy zapraszają ekskluzywne butiki w Pasażu Monopol, Vinoteka kryjąca w swoich piwnicach ponad 200 rodzajów win włoskich oraz Delikatesy ze znakomitym wyborem między innymi wędlin i serów włoskich.
Wyżywienie
Przyjeżdżając do Hotelu Monopol obok wypoczynku w komfortowych warunkach mogą Państwo liczyć również na doskonałe dania serwowane w Restauracji Cristallo, gdzie menu zmienia się wraz z porami roku. Wiosną królują nowalijki, latem szparagi i karczochy. Jesienią i zimą proponujemy dziczyznę i dary lasu. Na aromatyczną kawę i mniejsze przekąski zapraszamy do kawiarni Cafe-Monopol oraz do Restauracji Monopol, w której serwujemy lunche w godzinach 12-16. Do dyspozycji Gości są również 2 bary. Oferujemy możliwość zamówienia wczesnego śniadania (usługa płatna), przed godz.6:00, w formie lunch boxa. Prosimy o składanie zamówień w recepcji do godz.22:30 dnia poprzedniego.
Konferencje
W naszej ofercie znajdą Państwo 3 klimatyzowane i doskonale wyposażone sale konferencyjne, które z pewnością sprostają Państwa oczekiwaniom:
- sala konferencyjna A: mieszcząca do 120 osób w ustawieniu teatralnym lub do 55 w podkowie
- sala konferencyjna B: mieszcząca do 80 osób w ustawieniu teatralnym lub do 40 w podkowie
- sala konferencyjna C: mieszcząca do 25 osób w ustawieniu teatralnym lub do 20 w podkowie.
Standardowo na wyposażeniu sali zapewniamy:
- ekran projekcyjny AVERS sterowany elektronicznie
- wysokiej jakości rzutnik multimedialny EPSON EB-1930 (okablowanie VGA / HDMI)
- tablicę suchościeralną / flipchart
- nagłośnienie, mikrofony bezprzewodowe, mikrofony nagłowne MONACOR
- łącze internetowe LAN / wi-fi – do 30mB (symetrycznie)
- wskaźnik prezentacyjny LOGITECH
- mównicę, ekran LCD do wyświetlenia logo
Służymy również pomocą w zorganizowaniu sprzętu konferencyjnego, którego nie ma na w/w liście.
Na potrzeby spotkań do 250 osób (ustawienie teatralne) udostępniamy Restaurację Cristallo aranżowaną każdorazowo wg Państwa potrzeb.
Proponujemy również Państwu
- przerwy kawowe
- śniadania biznesowe
- lunche serwowane oraz bufetowe
- kolacje degustacyjne
Na te potrzeby oddajemy najpiękniejszą powierzchnię naszego hotelu – Restaurację Cristallo, znajdującą się podobnie jak sale konferencyjne na 1-szym piętrze hotelu.
Informacje dodatkowe
Uprzejmie informujemy, iż dojazd do naszego hotelu jest możliwy od strony ulicy Kochanowskiego, dalej pod wiaduktem i ulicą św. Jana lub tunelem pod nowym dworcem PKP.

Dojazd z Łodzi, Warszawy, Częstochowy oraz lotniska w Pyrzowicach : Z drogi ekspresowej S86 (Aleja Roździeńskiego) zjazd w Aleję Murckowską (kierunek Tychy, Bielsko Biała), po przejechaniu 700m skręt w prawo na autostradę A4 w kierunku Wrocławia (Aleja Górnośląska). Po 500m skręt ponownie w prawo w ulicę Francuską (zjazd: centrum). Po przejechaniu 1km na skrzyżowaniu z ul. Jagiellońską skręt w lewo. Dojazd prosto do skrzyżowania z ul. Kochanowskiego, skręt w prawo, przejazd pod wiaduktem kolejowym i skręt ponownie w prawo w ul. Dworcową. Hotel jest usytuowany po lewej stronie ulicy.

Data przyjazdu:
Data wyjazdu:
Typ pokoju:
Preferencje:
Ilość pokoi:
Waluta:
Zdjęcia